O MNĚ

Svou vášeň pro módu jsem rozvíjela studiem. V rámci střední školy, obor Modelářství a návrhářství, jsem se dostala k zajímavým projektům, jež mou tvorbu posouvaly dál. Po studiu jsem se vydala na Textilní fakultu do Liberce a tu ještě v průběhu studia vyměnila za Textilní tvorbu v Hradci Králové.

V současné době se hodně skloňují ekologická témata. Pro mě osobně to není nic nového a například recyklování ráda uplatňuji i ve své tvorbě. Není žádná ostuda nechat si přešít šaty z kvalitního materiálu, třeba ze secondhandu, na nový slušivý model. Určitě uděláte lépe, než když koupíte nekvalitní řetězcový kus. Ten Vám totiž obvykle vydrží jen pár vyprání. 

Karolína Vanclová


Módní návrhářka

Móda, oblékání, fashion, chcete-li, všechno kolem obsahu výloh s oděvy mi učarovalo již v raném dětství. Vlastně celá dětská léta jsem se těšila, až budu velká a nebudu si muset oblékat to, co mi nachystá maminka, ale to, co si sama vyberu.

Holt každý vidíme smysl života v něčem jiném. Pokud je Vám deset, dá se to pochopit, ale já se vidiny toho, že budu vypadat jako z televize, nevzdávala ani s postupujícím věkem. Naopak. Šila jsem si “velké róby” z ubrusů a starých přehozů na postele a měla chuť oblékat i ostatní kamarádky. Zkrátka jsem si řekla, že udělám ten svět o kapku hezčí.

Ačkoliv byly maminka i babička často nešťastné, že rozstříhám, co najdu, já byla vždy spokojená a plná velkých očekávání, že moje modely budou hrdě nosit přinejmenším v Hollywoodu.

Pamatujte si, že nemusíte být milionáři, abyste měli slušivý a kvalitní šatník. Stačí ho postavit na pár základních kvalitních kouscích. Obraťte se na mě a domluvme si spolu termín nezávazné konzultace.

Speciální disciplínou jsou svatební šaty. Jde hodně o emoce. Je to pro mě neskutečná pocta a zodpovědnost, když si nevěsta vybere pro ušití nejdůležitějších šatů v životě právě moji osobu.

Nebojím se experimentovat v mezích dobrého vkusu, jsem zastánkyní ženské módy. Na džíny je vždy času dost. 🙂 Pro inspiraci se můžete podívat na několik fotografií v mém portfoliu.